Kurumsal

Akademi Madencilik

Akademi Madencilik, Türkiye Doğal Taş Sektörü'ndeki 17 yıllık tecrübesiyle iç ve dış pazarda önemli bir paya sahiptir. Firmamız Akademi Madencilik adını egitimli personeli ve donanımlı teknolojik ekipmanlarıyla, medeniyetin ve çağdaşlığın sembolü olan doğal taşa en iyi tasarımı ve sunumu yapabilme özelliğinden almaktadir.

Firmamıza ait 3 ocak olup bunlar Kas/Antalya, Fethiye/Muğla ve Tefenni/Burdur yöresindedir. Kekova-Kaş/Antalya Limestone Ocağımız;  Royal Amber, Silky Grey, Silky Wood, Anatolia Line(Serpeggiante), Anatolia Grey, Royal Sienna gibi farklı renkleri bir arada bulunduran ülkemizin nadide ocaklarından biridir.
Fethiye/Muğla mermer ocağımız ülkemizde ve dünyada yakından tanınan Pınara Dark Emperador ve Pınara Midium Dark Emperadormermer üretimi yapmaktadir. Tefenni/Burdur ocağımız ise Burdur Beige Light ile doğal taş pazarındaki yerini almıştır.  Akademi Madencilik aynı zamanda Türkiye'deki diğer ocak sahipleriyle de işbirliği içinde olup müşterilerinden gelen taleplere başarıyla cevap vermektedir.

Ofisimiz ve fabrikamız turizmin ve tarihin buluşma noktası olan Fethiye yöresinde olup fabrikamızda istenilen her türlü ölçüde kesim yapılmakta ve farklı yüzey işlemleri uygulanmaktadır. Gururla söyleyebiliriz ki fabrikamızda 5mm kalınlıkta ve 610x1200mm ebatlarında kesim yapılabilmekte ve talepleriniz dogrultusunda  cilalı, fırçalı, honlu, kumlamalı, eskitme, çekiçleme, patlatma, mucartolu vs yüzey işlemleri uygulanabilmektedir. Akademi Madencilik mozaik alanında da onemli bir yol kat etmiş olup her türlü yüzey işlemiyle her ebatta üretim yapma garantisi vermektedir.

Ürünlerimizin kendine özgü esnek yapısı sayesinde kırılma, çatlama riski azalmaktadır. En güzel örneği Kütahya'da gerçekleştirdiğimiz bir mekanik kaplama projesi olan Zafer Havaalanı Kontrol Kulesi'dir. Mekanik kaplamanın yanısıra, ürünlerimiz her türlü iç ve dış dizaynda, havuz kenarlarında, dış çevre düzenlemelerinde, projelerde vs kullanılabilir.

Firmamızın üretim kapasitesi yıllık yaklaşik 300.000 metrekare olup; Amerika, İngiltere, Avusturalya, Venezuella, Irak, Almanya ve Lübnan' a ürün ihraç etmekteyiz. Akademi Madencilik bir ihracat firması olmanın yanısıra, iç piyasaya da büyük önem vermekte ve önemli rol oynamaktadır. Fethiye ve Antalya Belediyesi Çevre Düzenlemesi, Kütahya Zafer Havaalanı, Port Ville, Kalkan Lavanta Evleri... gibi projeleri gerçekleştirmiş olup en son GYO İş Bankası-Tuzla/İstanbul projesi ile firmamız çalışmalarına başarıyla devam etmektedir.